May 17, 2022
Zakup nieruchomości-stan deweloperski

Zakup nieruchomości-stan deweloperski

  • By cybernoc.com.pl
  • 24 czerwca 2018
  • Comments Off

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim to marzenie wielu osób. Obecnie 20% wysokość wkładu własnego w przypadku mieszkania na kredyt sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z takiej inwestycji. Co jednak, jeżeli udało się odłożyć niezbędną kwotę i sfinalizować transakcję zakupu mieszkania? Mieszkanie w stanie deweloperskim to stan surowy zamknięty. Co zatem otrzymujemy wchodząc do własnego mieszkania? Nasze mieszkanie jest wyposażone w drzwi wejściowe oraz komplet nowych zamków i kluczy-tak zwana wkładka. Ponadto, mieszkanie ma wykończony balkon, parapety zewnętrze i okna, natomiast we wnętrzu znajdują się parapety wewnętrzne oraz grzejniki w pomieszczeniach i łazience. Mieszkanie ma również podłączoną instalację wodną i elektryczną. Jak przystąpić do wyposażenia mieszkania?

Planowanie

Oczywiście o tym, jak wyglądać będzie nasze mieszkanie, jaki ma metraż i szczegółowe wymiary wiemy już na etapie zakupu, jednak warto wejść do jego wnętrza i dokładnie zebrać pomiary ścian i wnęk. Na tej podstawie należy oszacować ilość materiału niezbędnego do wykończenia. Zanim przejdziemy do wyposażenia, często konieczne jest wygładzenie ścian oraz oczywiście malowanie. Warto zrobić to po ułożeniu paneli, parkietu czy płytek tak, aby podczas cięcia ich odłamki nie uszkodziły już gotowej ściany. Planowanie jest niezwykle istotne w aranżacji łazienki i kuchni. Są to nie tylko miejsca, które długo pozostają w niezmienionym stanie, ale też najbardziej narażone na zniszczenia związanie z wilgocią czy ciepłem bijącym od piekarnika. Aranżacja takiej przestrzeni jest wymagająca, dlatego warto zaangażować architekta wnętrz, który przygotuje projekt skrojony na miarę naszych potrzeb.

Stan deweloperski, który zastajemy w momencie odbioru mieszkania zapewnia instalację elektryczną i wodną, która jednak może być modyfikowana. Często jest tak, że siła pod którą podpina się kuchenkę jest umieszczona w ścianie w miejscu, które nie do końca nam odpowiada. Zatrudniając firmę wykończeniową, która wykonuje prace na podstawie gotowego projektu kuchni, z całą pewnością efekt będzie taki, jak na wizualizacjach pomimo nieodpowiedniego dla naszego projektu pierwotnego rozmieszczenia elektryki.

Previous «
Next »