May 17, 2022

Zabawki dla dzieci w wieku szkolnym

  • By cybernoc.com.pl
  • 10 sierpnia 2021
  • Comments Off

Szkolniaki to już większe dzieci niż niemowlęta. Ich stopień rozwoju również jest większy, dlatego ważne jest aby zabawki, którymi się bawi były w pełni dopasowane poziomem trudności do jego stopnia zaawansowania. Tylko i wyłącznie wtedy będzie zadowolone z trwania zabawy i radośnie spędzało czas. Na tym etapie życia dziecko już może świadomie się bawić i wchodzić w bardziej zaawansowane interakcje.

 

 

Jak wybrać zabawkę dla szkolniaka? Najlepsze wybory

Wybór odpowiedniej zabawki powinno zacząć się od dopasowania stopnia trudności do wieku dziecka. Można to wykonać przede wszystkim obserwując oznaczenia na opakowaniach zabawek opisujące wiek w latach. Powinien być on dopasowany do wieku dziecka, który będzie się nim bawił. W przeciwnym razie zabawki mogą okazać się zbyt trudne, bądź zbyt nudne przez co będą tylko się kurzyć, gdyż dziecko nie będzie nimi zainteresowane.

Do najpopularniejszych zabawek dla dzieci w tym wieku można zaliczyć przede wszystkim zabawki:

-Sensoryczne – ich głównym zadaniem jest pobudzanie zmysłów i wyobraźni dziecka. Posiadają różnego rodzaju wypustki, którymi dziecko często się interesuje

-Gumowe – bardzo bezpieczne i elastyczne. Dają dużo zabawy, a do najpopularniejszych gumowych zabawek można zaliczyć różnego rodzaju piłki

-Edukacyjne – niezwykle szeroka grupa zabawek działająca na wszystkie zmysły dziecka. To dzięki nim dziecko może równocześnie spędzać czas na dobrej zabawie oraz nauce, nawet nie wiedząc o tym, że łączy je równocześnie. Badanie koordynacji ręka oko, słuch, czy też mowę mogą sprawiać, że rozwój dziecka będzie o wiele szybszy.

 

Pewność wyboru

Dziecko w tym wieku już dokładnie wie czego chce. Dlatego też nie zawsze zabawki, które mu się wybierze spełnią jego często wygórowane wymagania. Więc aby być pewny wyboru i wydanych pieniędzy warto przemyśleć, czy nie jest dobrym rozwiązaniem zabrać dziecko na zakupy i zapytać co tak naprawdę mu się podoba. Jest to często najlepsze wyjście, które jest stosowane przez wielu rodziców.

Previous «
Next »