July 2, 2022

Z czym do kaletnika?

  • By cybernoc.com.pl
  • 15 stycznia 2021
  • Comments Off

Kaletnik to fachowiec, który naprawi nam galanterię skórzaną oraz wykonaną z tworzyw tekstylnych. W ofercie swoich usług ma naprawy  toreb, plecaków, pasków, polegające na wymianie zapięć i reperowaniu uszkodzeń typu rozdarcie.

 

Kaletnik może też wszyć nową podszewkę do torby, dodać ozdobny element i poddać skórę renowacji. Także w tym zawodzie można znaleźć świetnych fachowców, którzy idą z duchem czasu i korzystają ze zdobyczy nowych technologii.

 

Sklep z artykułami kaletniczymi

 

Samodzielnie można naprawić drobne rzeczy, pod warunkiem, że ich stan nie ulegnie pogorszeniu. Są to naprawy typu sklejenie małych powierzchni lub wymiana niewielkiego elementu.

 

Jeśli chcemy takiej naprawy dokonać samodzielnie, to powinnismy udać się do sklepu z artykułami kaletniczymi. Tam doświadczony personel podpowie, co należy kupić i jak z tego skorzystać. Przy większych i cenniejszych przedmiotach nie ryzykujmy, ponieważ samodzielna naprawa może ich stan pogorszyć.

Zobacz także: https://craft-point.com/

W ofercie sklepu kaletniczego można znaleźć specjalne nici do szycia ręcznego i na overlocku, pianki neoprenowe i poliuretanowe do usztywniania i nadawania kształtu, kleje, metalowe elementy do ozdoby typu nity, ćwieki oraz klamry i inne zapięcia.

 

Skórzane przedmioty

 

Galanteria skórzana wymaga dbałości o nią i odpowiedniej konserwacji. Służą do tego  preparaty, które są przeznaczone specjalnie do danego rodzaju skóry, np.lakierowanej, licowej, zamszowej. Te preparaty również można nabyć w sklepie z artykułami kaletniczymi.

 

Jeśli mamy w domu skórzane torebki i paski, które wyszły z mody, można pomyśleć o drobnych przeróbkach. Pasek będzie wyglądał jak nowy, gdy skóra zostanie poddana renowacji i przyozdobiona drobnymi, metalowymi elementami. Można też wymienić klamrę, dorobić dziurki, a nawet zmienić długość.

 

Skóra jest zawsze na topie, więc nie wyrzucajmy skórzanych przedmiotów. Moda na dany fason torebki może powrócić. Gdy torebka już się nam opatrzyła, można zmienić jej charakter, przyozdabiając ja metalowymi elementami lub wymieniając zapięcie na mniej lub bardziej ozdobne.

 

Dobry kaletnik może doradzić i zaproponować zmiany w przedmiotach wykonanych ze skóry, które nam się opatrzyły. Na życzenie klienta może też stworzyć całą gamę spersonalizowanych przedmiotów. W tym zawodzie spotyka się świetnych fachowców, potrafiących zadowolić nawet bardzo wymagających klientów.

Previous «
Next »