August 10, 2022
Wanna - tak czy nie

Wanna – tak czy nie?

  • By cybernoc.com.pl
  • 28 stycznia 2018
  • Comments Off

Zajmuje dużo miejsca i jest niewygodna na co dzień, ale jest wspaniałą możliwością do wypoczynku i regeneracji ciała. Wanna to element armatury łazienkowej, który wywołuje wiele emocji, zarówno dobrych jak i złych. Upragniona szczególnie przez kobiety, często pozostaje w sferze marzeń w przypadku niewielkich mieszkań czy domów. Oczywiście ostateczny wybór czy zastosować wannę czy prysznic w domu, jest uzależniony od wielu czynników, niemniej jednak głównym i najważniejszym czynnikiem jest po prostu własna wygoda i komfort.

Małe mieszkanie-rozwiązania

Istnieją rozwiązania, które zgrabnie łączą przyjemne z pożytecznym. Jest to głównie forma prysznica połączonego z wanną. Elementem, który zdecydowanie wpływa na wybór jest wysoka rama wanny, która często utrudnia wyjście z niej. Interesującym rozwiązaniem jest wanna, która ma wejście podobne do tego do prysznica. W miejscu gdzie są drzwi wejściowe, w ramie wanny wycięta jest przestrzeń, która po ich zamknięciu szczelnie dopasowuje się do jej boków. Dzięki temu kąpiel można wziąć na dwa sposoby, w wannie i pod prysznicem, natomiast wygodne wejście i wyjście ułatwia korzystanie z niej w dogodnej dla siebie wersji.  W przypadku małych łazienek pełnowymiarowa wanna jest niemożliwa, więc jedyną formą jest zastosowanie nieco większego od standardowego, prysznica, który będzie miał wyższą nickę, w której będzie można wziąć kąpiel. Może to być jednak niewygodne rozwiązanie, gdyż przestrzeń będzie ciasna, a przez zachowanie formy prysznica, również klaustrofobiczna.

Duża łazienka- wiele możliwości

Większe łazienki sprawiają, że możliwości aranżacyjne znacznie się zwiększają. Marzenia o wannie oraz prysznicu jednocześnie są bliższe realizacji, dlatego warto szczególnie przemyśleć finalną koncepcję tego pomieszczenia. Jeżeli mamy możliwość zastosowania dwóch opcji, warto sięgnąć po mały prysznic, natomiast oszczędzone pieniądze przeznaczyć na wygodną, dużą wannę, która będzie miejscem relaksu, prywatnej strefy spa, czy romantycznych wieczorów z ukochaną osobą. Wanna wolnostojąca to gustowne rozwiązanie, w którym każdy poczuje się jak w ekskluzywnym miejscu, w którym regeneracja zawsze będzie odbywać się na bardzo wysokim i satysfakcjonującym poziomie.

 

Previous «
Next »