August 10, 2022
Sprzedajemy dom, o czym pamiętać

Sprzedajemy dom, o czym pamiętać

  • By cybernoc.com.pl
  • 3 listopada 2018
  • Comments Off

Bardzo ważnym elementem sprzedaży domu są zdjęcia i dobrze przygotowane ogłoszenie. Internet pozwala na dotarcie z komunikatem właściwie do odbiorcy na terenie całej Polski i świata, oczywiście do tych wszystkich, którzy akurat szukają domu, oraz szukają go w podanej przez nas lokalizacji. Sprzedaż nieruchomości może być świetnym zastrzykiem gotówki, o ile oczywiście dobrze przygotujemy dom i ogłoszenie pod kontem zainteresowanych nabywców. Od czego zależy szybka sprzedaż domu i jak ją rozpocząć?

Rosyjska ruletka

Tak naprawdę, to sprzedaż domu nie jest niczym uwarunkowana i może trwać miesiąc, a niekiedy nawet kilka lat. Wszystko zależy nie tylko od metrażu, ale też lokalizacji, wykończenia i stanu. W przypadku domu nie bez wartości jest też ogród, jego wielkość i obsadzenie roślinnością czy udekorowanie innymi elementami architektury krajobrazu. Rozpoczynając sprzedaż nieruchomości warto przygotować dom w taki sposób,  jak by z dnia na dzień miał uzyskać nowego właściciela, musi być czysty, schludny, pozbawiony przedmiotów codziennego użytku i gotowy do remontu lub wprowadzenia się w przypadku gotowej, wyposażonej nieruchomości. W takim stanie należy wykonać zdjęcia, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeżeli dom posiada ciekawe elementy architektoniczne, które podwyższają jego atrakcyjność, warto je zaprezentować na zdjęciach. Jeżeli dom posiada jakieś wady, które mogą być szybko wykryte, warto o nich poinformować, aby nie zrazić do siebie potencjalnego nabywcy, który po oględzinach na żywo zorientuje się, że coś jest nie tak.  Nie warto też przesadzać ze zdjęciami. Warto zamieścić w ogłoszeniu kilka najważniejszych wraz z planem domu.

Ogłoszenie

To co jest bardzo ważne to metraż domu, rozkład pokoi, ich ilość, powierzchnia ogrodu, informacja o tym czy posesja jest ogrodzona, rodzaj ogrzewania, rok budowy, cena oraz lokalizacja. Rzeczowe ogłoszenia z których jasno wynikają wszystkie informacje, są bardziej wartościowe i pozwalają znacznie szybciej znaleźć potencjalnego nabywcę.

Previous «
Next »