July 28, 2021

Sportowa moda

  • By cybernoc.com.pl
  • 10 kwietnia 2020
  • Comments Off

Wiele lat temu ze sportem kojarzyły się wyłącznie bawełniane dresy i porozciągane, bawełniane koszulki, ewentualnie opatrzone emblematem znanej firmy. Obecnie sport nie tylko sprzyja zdrowiu i budowaniu zdrowej, sportowej sylwetki, ale również dzięki niemu znacznie poszerzył się rynek modowy.

Obecnie odzież sportowa ma być nie tylko funkcjonalna, choć to kryterium stoi zawsze na pierwszym miejscu, ale również “ładna”.

Dobrze wiedzą o tym projektanci dwóch firm – Diadora i Under Armour, którzy od wielu lat ubierają światowe gwiazdy boisk piłki nożnej, czy kortów tenisowych. Choć obie firmy doskonale radzą sobie w Europie i za Oceanem, w Polsce są stosunkowo mało popularne.

Starsza z firm – Diadora wywodzi się z Włoch i już od lat 40. XX wieku zajmują się produkcją odzieży i sprzętu sportowego. Początkowo firma zajmowała się tylko produkcją butów do wspinaczki, by później rozszerzyć swój asortyment i podbić światowe rynki. Diadora może poszczycić się sponsorowaniem piłkarskich klubów na całym świecie, a fakt, iż na połowę udziałów firmy czyha potentat odzieży i sprzętu sportowego jakim jest Adidas, świadczy o potencjale, jaki drzemie w tej firmie.

Dla odmiany Under Armour jest stosunkowo młodziutką firmą, bo założoną w 1996 roku przez studenta i kapitana uniwersyteckiej drużyny w futbolu amerykańskiego – Kevina Planka. Firma zaczęła swoją produkcję w piwnicy babci Planka. Plank był prekursorem koszulek odprowadzających wilgoć, co dało inspirację wielkim koncernom jak Nike, Adidas czy Puma, które w krótkim czasie po pojawieniu się koszulki Planka zaczęły szyć również swoje. Wśród sponsorowanych sportowców Under Armour ma pod swoimi skrzydłami m.in.  Michaela Phelpsa, wielokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego w pływaniu.

Obie marki choć nieco różne produkują odzież sportową świetnej jakości. W ich ofercie znajdziemy również sprzęt sportowy, którego używają zawodowi sportowcy na całym świecie, a akcesoria proponowane przez obie firmy są nie tylko funkcjonalne, czego się od nich wymaga na pierwszym miejscu, ale również stylowe i modne.

Męskie legginsy Under Armour – https://mmsport.pl/pol_m_ON_Odziez_Legginsy-3838.html

Previous «
Next »