May 17, 2022
Smartwatch- wszystko czego potrzebujesz w zasięgu twojej dłoni

Smartwatch- wszystko czego potrzebujesz w zasięgu twojej dłoni

  • By cybernoc.com.pl
  • 22 lutego 2018
  • Comments Off

Gadżety ubieralne czyli nazywane z języka angielskiego wearables, to różnes przęty, które można mieć przy sobie w każdej chwili, bo umieszczane są na ciele. Jednym z takich gadżetów jest zegarek nazywany Smartwatch-em. Jak sama nazwa wskazuje, jest to mądry zegarek, który ma dotykowy  ekran będący połączeniem smartfona i zegarka. Takie urządzenie to elegancki przedmiot, który w chwili gdy jest to konieczne, mierzy kroki, sprawdza puls czy pozwala na odebranie połączenia telefonicznego. Jakie jeszcze posiada funkcje?

Mała konstrukcja, wielkie możliwości

Obecnie znane nam Smartwatche mają swój początek jeszcze długo, długo przed tym co  obecnie widzimy na sklepowych półkach. Pierwszy raz była o nim mowa, choć był tylko fikcyjnym przedmiotem, w komiksie już w 1946 roku. Główny bohater, czyli Dick Tracy używał zegarka, który posiadał radio, ale w kolejnych latach używał przedmiotu, który umożliwiał rozmowy wideo. Wtedy była to jeszcze wizja czegoś, co nie miało miejsca, niemniej obecnie Smartwatche wyświetlają powiadomienia zarejestrowane przez telefon, umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń, pozwalają na sterowanie odtwarzaczem dźwięku, mierzą kroki, tętno czy puls a nawet, służą do robienia zdjęć czy mierzenia temperatury. Każdy model jest inny w zależności od producenta i półki cenowej, jednakże ważne jest to, że tego typu urządzenia funkcjonują zarówno w systemie Android jak i iOS  oraz Tizen.

Czy taki gadżet jest konieczny?

Jak każde urządzenie, nie jest on nam niezbędny do życia, ale nieco je ułatwia i przyspiesza pewne czynności. Odbieranie telefonu gdy jest schowany głęboko w torebce, nie należy do najprostszych czynności. Znaczna większość osób nie kontroluje też swojego zdrowia, natomiast pewne funkcje tego zegarka mogą informować o przyspieszonym pulsie czy zbyt wysokim ciśnieniu. Osoby, które na co dzień noszą zegarek, będą z całą pewnością zadowolone, wykorzystując tę technologię podczas wielu codziennych sytuacji.

Previous «
Next »