July 2, 2022

Siatki wzmacniające tynk

  • By cybernoc.com.pl
  • 10 marca 2021
  • Comments Off

Wszyscy dorośli ludzie słyszeli o siatce ogrodzeniowej, lecz nie każdy słyszał o siatce wzmacniającej i te osoby zapewne ciekawi, co to jest siatka wzmacniająca? Otóż siatki wzmacniające są siatkami zbrojeniowymi pełniącymi rolę wzmacniającą. Siatka taka posiada cienkie włókna szklane, które powstają na wskutek wyciągania cienkich nitek ze stopionego szkła.

 

To z tych nitek potem powstają włókna, które dodatkowo impregnuje się żywicą, czyli nasyca się włókna roztworem żywicy. W ten sposób powstaje odporny i mocny materiał, który oprze się korozji. Dzięki temu, że jest tak mocny i odporny stosuje się go w budownictwie, jak również np. przy wytwarzaniu łodzi.

Zobacz: siatki wzmacniające – PTS Rabka

Pozostaje pytanie do czego są potrzebne siatki wzmacniające? W budownictwie siatka wzmacniająca potrzebna jest do tego, aby zabezpieczyć tynki wewnętrzne przed pękanie, jak i stosuje się ją do wzmacniania tynków zewnętrznych. A także używana jest zawsze podczas prac termoizolacyjnych, aby zabezpieczyć położony tynk lub gładź. Bo siatka zbrojeniowa zabezpiecza wszystkie miejsca narażone na uszkodzenia.

Siatka zbrojeniowa jest praktyczna, gdyż nie tylko zabezpiecza elewację przed pęknięciem, lecz także wspomaga pracę budowlańców, bo daje możliwość trwałości i ogranicza do minimum ewentualne poprawki wynikające z popękania tynku.

Lecz przed użyciem siatki wzmacniającej należy dbać szczególnie o jej magazynowanie, gdyż siatka wystawiona na działanie różnych czynników atmosferycznych ulega uszkodzeniu. Zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do nadmiernego nasłonecznienia, bo zbyt wysoka temperatura znacznie zwiększa warstwę PCV, która to warstwa pokrywa włókna szklane. Takie zwiększenie warstwy może znacznie utrudnić nakładanie kolejnego elementu.

Previous «
Next »