July 2, 2022
SERP i pozycjonowanie

SERP i pozycjonowanie

  • By cybernoc.com.pl
  • 5 grudnia 2018
  • Comments Off

TO dziwne słowo to coś, z czego korzystamy każdego dnia. Search Engine Results Page to wyniki wyszukiwania w przeglądarce google. Każdego dnia miliony osób wpisują w polu wyszukiwania różne frazy, zdania, zapytania, czekając na wyniki, które  się pojawią. W pierwszej kolejności, na górze strony, najczęściej da się zauważyć reklamy, czyli treści sponsorowane, następnie jednak wyświetlają się strony, które w jakiś sposób są pierwszymi  wynikami na frazę, którą wpisaliśmy. Jak to się dzieje?

Google

To informatyczne przedsiębiorstwo odpowiada za przeglądarkę, ale również za wiele innych funkcjonalności, z których dziś możemy korzystać. Chmura do przechowywania plików, poczta elektroniczna. Hangouts czyli komunikator, system reklamowy AdWords, analityka i wiele innych, ułatwiają życie użytkownikom, ale również firmom w możliwości dotarcia do klientów. Jednym z działań, którym w sposób na pozór organiczny i bezpłatny można wpłynąć na wyświetlanie naszej treści właśnie na konkretną frazę, na pierwszej stronie, a co więcej, na pierwszym miejscu, jest pozycjonowanie. To suma działań jak optymalizacja, linkowanie, artykuły tematyczne czy wpisy blogowe, czyli elementy zaawansowanej strategii, z pomocą której można dotrzeć na sam szczyt wyników. Nie jest to jednak ani tani, ani szybki sposób. Firmy niekiedy latami działają prężnie w tym obszarze marketingu, aby kiedyś  jednak stanąć na upragnionym pierwszym miejscu.  Google przy pomocy różnych algorytmów nakreśla jakie cechy powinna mieć strona, treść, czy budowa sieci linków, by  robot Google był z niej na tyle zadowolony, by podnieść jej miejsce.

Content is the king

Oczywiście w pozycjonowaniu nic nie jest tak oczywiste, jak wartościowa treść. Artykuły tematyczne, wywiady, opisy, wpisy blogowe, dodawane systematycznie o określonej długości i zawartych w nich słowach kluczowych, to zdecydowana podstawa wszystkich działań SEO. Bardzo istotnym elementem każdego pozycjonowania jest seo copywriting. Należy jednak pamiętać też o linkach, które mogą prowadzić do naszej strony, co wpływa na popularność strony. Odpowiednia budowa treści, Site mapa, odpowiednia optymalizacja obrazów czy wyeliminowanie błędów w kodzie, to ważne kwestie, na które należy zwrócić uwagę.

Previous «
Next »