August 10, 2022

SEO – pozycjonowanie stron

  • By cybernoc.com.pl
  • 30 maja 2019
  • Comments Off

Stron internetowych są miliardy. Każdy jej właściciel dąży lub próbuje przynajmniej dążyć do tego, aby jego strona internetowa była na pierwszej stronie wyników wyszukiwania dla konkretnych zapytań. Niestety ogromna konkurencja oraz skomplikowany algorytm Google sprawia, że czasem te zadanie przerasta posiadaczy stron www. Pomocą służą firmy specjalizujące się w SEO. Czym jest owe SEO?

SEO czyli Search Engine Optimization

   Tłumacząc to na język polski, oznacza to optymalizację działania strony internetowej pod względem wyszukiwania. Im lepiej stworzona strona, tym wyżej znajduje się w wynikach wyszukiwania Google.

Tak więc Search Engine Optimization (SEO) to pozycjonowanie stron internetowych. Jest to główna część marketingu internetowego i odnosi się do wielu czynności opracowywanych w ramach social media marketingu oraz content marketingu.

Jak pozycjonować stronę?

    Pozycjonowanie stron internetowych to dosyć trudne zadanie. Dlatego w internecie można znaleźć wiele firm oferujących pomoc w tymże działaniu. Oczywiście, w zależności od rodzaju zlecenia i wielu innych składowych, ceny za taką usługę mogą być bardzo wysokie.

Pozycjonować stronę www można na dwa sposoby:

– optymalizując stronę internetową,

– stosując link building.

Jedna jak i druga metoda jest skuteczna. Która lepsza? Trudno stwierdzić. Optymalizacja strony polega na edytowaniu jej zawartości pod względem tekstowym lub wklejając zdjęcia. Najważniejsze, aby na stronie regularnie pojawiały się teksty, które będą ją odświeżać.

Drugim sposobem, który wykorzystują firmy zajmujące się pozycjonowaniem, jest link building. Polega to na pozyskiwaniu zewnętrznych linków do strony internetowej właściciela. Jeden jak i drugi sposób może być niezwykle efektywny, jeśli osoby zajmujące się pozycjonowaniem posiadają wystarczającą wiedzę oraz umiejętności.

Wiele osób próbuje na własną rękę optymalizować swoją stronę, nie mając nigdy wcześniej do czynienia z SEO. Takie działania mogą nie przynosić żadnych efektów, a nawet mogą pogorszyć widoczność strony, dlatego takie czynności lepiej jest zlecić fachowcom.

Previous «
Next »