August 10, 2022
dekoracje na chrzest

Pomysły na dekoracje na chrzest

  • By cybernoc.com.pl
  • 2 lipca 2019
  • Comments Off

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i najbliższej rodziny. Wszyscy zatem chcą, aby był to dzień szczególny i niezapomniany. Aby tak było warto jest pomyśleć o dekoracjach, które sprawią, iż dzień ten będzie naprawdę wyjątkowy.

Przede wszystkim warto jest zacząć jeszcze przed samymi chrzcinami. Jasne jest przecież, że na taką uroczystość rodzice zawsze zapraszają gości. Jest to najbliższa rodzina oraz przyjaciele. Jeszcze kilka lat temu takie zaproszenia zwykle odbywały się telefoniczne. Teraz do się zmienia. Coraz częściej gościom wręcza się osobiście lub wysyła pocztą przepiękne zaproszenia. Każdy gość, który takie zaproszenie otrzyma z pewnością poczuje się wyróżniony. A samo zaproszenie już może stanowić pamiątkę chrztu.

Dekoracje na chrzest często stosowane są także do udekorowania stołu, przy którym po uroczystości zasiądą wszyscy goście. Przede wszystkim warto jest postawić na motyw kolorystyczny. Oczywiście to uzależnione jest od płci dziecka. Jeśli jest to chłopiec to najczęściej stół dekorowany jest w kolorze niebieskim, jeśli dziewczyna to różowym. Jednak nie jest to zasada. Dekorując stół warto jest także postawić na serwetki z motywem. Mogą być to na przykład serwetki z wyhaftowanym imieniem dziecka oraz datą chrztu. Możliwości jest tu bardzo wiele.

Warto także pamiętać o podziękowaniach dla chrzestnych oraz gości. Popularnym pomysłem jest figurka aniołka, który jest chłopcem lub dziewczyną. To zależy od płci dziecka. Z takiego upominku zarówno chrzestni jak i goście z pewnością będą bardzo zadowoleni. Ciekawym rozwiązaniem jest także upominek w postaci jakiegoś słodkiego smakołyku. Jednak takiego upominku nie obdarowujemy gości dopiero po uroczystości, lecz stawiamy na stole przy talerzu. To będzie tylko sympatyczny upominek, ale także miła niespodzianka już na początku uroczystości.

Pomysłów na dekoracje na chrzest jest oczywiście dużo więcej. Dlatego z pewnością każdy znajdzie takie rozwiązanie, które najlepiej będzie odpowiadać jego oczekiwaniom.

Previous «
Next »