May 17, 2022

Odpowiednia suplementacja

  • By cybernoc.com.pl
  • 9 kwietnia 2021
  • Comments Off

Osiąganie doskonałych wyników w sporcie zawodowym w dzisiejszych czasach nie byłoby możliwe bez odpowiedniej suplementacji, dobranej indywidualnie do potrzeb każdego sportowca oraz dyscypliny, jaką się zajmuje.

Suplementacja ma za zadanie uzupełnienie diety, suplementy to środki spożywcze będące źródłem witamin oraz różnego rodzaju składników mineralnych oraz substancji powodujących efekt spożywczy. Warto wiedzieć, że suplementy w myśl polskiego prawa nie są lekami, dlatego w żaden sposób nie podlegają prawu farmaceutycznemu.

Zobacz: Sarmy – WXN Labs

Profesjonalnie stosowane suplementy dla sportowców z czasem przyczyniają się do poprawy jego wyniku, wzmocnienia ich organizmów. Na rynku dostępnych jest wiele typów oraz marek suplementów. Niestety, nie wszystkie produkty są najwyższej jakości, co niedawno stwierdziła w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Ostrożny dobór suplementacji jest więc teraz koniecznością, dokładnie należy przeanalizować skład preparatu przed jego kupnem i zażywaniem.

Suplementy dla sportowców można podzielić na kilka grup. Wyszczególniamy tutaj na przykład środki ergogeniczne oraz żywność. Jeśli chodzi chodzi o żywność będąca jednocześnie suplementami, to chodzi o dobrze nam znane batoniki energetyczne, czy też preparaty tłuszczu, słodycze nie zawierające cukru.

Bardziej skomplikowaną kwestią są środki ergogeniczne. Są to substancje mające na celu podnieść wydajność, wytrzymałość sportowców. Popularnym suplementem wśród sportowców jest kreatyna. Jest to substancja pojawiająca się w mięśniach, to doskonałe źródło energii przydatnej w czasie krótkotrwałego wysiłku. Jest ona ceniona w głównej mierze przez przedstawicieli sportów siłowych. W nich intensywność ruchów jest krótka. Jest ona rekomendowana dla osób chcących zbudować siłę oraz masę mięśniową. Nie jest ona najlepszym wyborem przy trenowaniu sportów wytrzymałościowych. Większość suplementów opiera się też na kofeinie. Jest to najpopularniejsza substancja stymulująca. Pozytywnie wpływa na koncentrację oraz wydolność fizyczną.

Previous «
Next »