May 17, 2022

Oczy zwrócone na dziecko

  • By cybernoc.com.pl
  • 11 maja 2021
  • Comments Off

Każdy od początkowych dni swojej pociechy ma za zadanie dbać o nie i sprawiać, że będzie rozwijało się jak najlepiej i jak najszybciej. Ta sytuacja nazywana zdrowym rozwojem nie jest wbrew pozorom taka prosta do wykonania. Należy zwracać uwagę na gestykulacje, sygnały i charakter dziecka aby zainteresować go danymi faktami i pogłębić swoje umiejętności. Dobrym wyborem aby wspomóc dziecko będzie wybór odpowiednich zabawek. Lecz aby zabawka dobrze wypływała na wszystkie aspekty dziecka takie jak społeczne, fizyczne czy emocjonalne musi być zabawką edukacyjną. Sama klasyczna zabawka nie jest w stanie pobudzić dziecka do myślenia i zdobywania nowych cech.

Atrakcyjne zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne z reguły są bardzo dobrze wykonane, zbudowane z wysokiej jakości materiałów takich jak drewno, plastik czy tworzywo sztuczne. Kolory są błyszczące i jaskrawe zachęcając dziecko do sięgnięcia po zabawkę. I właśnie o to w tym chodzi – dziecko będzie przekonane, że bawi się normalną zabawką i niejednokrotnie nieświadomie będzie szlifowało swoje umiejętności. Wspaniała rzecz!

Niezwykle ważną rolą jaką odgrywa rodzic w tej sytuacji jest świadomy wybór zabawek przez rodzica. Jest to bardzo ważne, aby wybrać zabawkę edukacyjną zgodną z zainteresowaniami swoich pociech. Wtedy będzie sięgać po nią często zgłębiając temat którym dziecko jest zafascynowane. Ponadto rodzic musi wybrać zabawkę zgodną stopniem trudności z umiejętnościami dziecka. W przeciwnym razie, gdy zabawką będzie wykraczała poza zdolności dziecka to może spowodować jego zniechęcenie czego wynikiem będzie brak zainteresowania. Jeśli zaś zabawka będzie za prosta dla dziecka nie będzie ono edukowało się tak intensywnie jakby to mogło być przy zabawce dopasowanej.

 

Najpopularniejsze wybory

Do najbardziej pożądanych i obecnych w domach dzieci zabawek edukacyjnych mogą należeć między innymi świetne maty edukacyjne. Na swojej powierzchni narysowane mają drogi/punkty i innego rodzaju udogodnienia interesujące dziecko. Ponadto miękka struktura ochroni przed bolesnymi siniakami najmniejsze dzieci. Również dobrym rozwiązaniem są stoliki edukacyjne wypełnione kolorowymi przyciskami wydającymi dźwięki i światła. Zabawek jest bardzo dużo – warto zabrać dziecko na zakupy i spytać, którą chciałoby się bawić.

Previous «
Next »