January 17, 2022
Nie tylko małe jest piękne

Nie tylko małe jest piękne

  • By cybernoc.com.pl
  • 3 stycznia 2019
  • Comments Off

Nie masz idealnej, smukłej sylwetki i mrozi i krew w żyłach konieczność założenia eleganckiej, wieczorowej kreacji? Moda jest dla każdego bez względu na figurę. Warto sięgac po kroje, które wysmuklają sylwetkę, oraz eksponują atuty, zakrywając to, co niedoskonałe. Każde ciało jest piękne, i warto o nie dbać zarówno poprzez pielęgnację właściwymi kosmetykami oraz zdrowe odżywianie i sport, nie mniej jednak na co dzień eksponujemy ciało w ubraniu, a to powinno być skrojone na naszą miarę. Po jakie elementy garderoby sięgać, gdy mamy kilka nadprogramowych kilogramów lub problematyczny kształt ciała?

Figura typu jabłko

Tego typu kształt figury wziął się stąd, że górna część sylwetki jest szersza-okrąglejsza, niż jego dolna część. Zatem barki, brzuch i plecy są szersze niż biodra i pupa, przez co nawet pomimo szczupłych nóg sylwetka wygląda na okrąglejszą. W przypadku tycia takie osoby często przybierają w obwodzie nie w dolnych partiach ciała, ale na górze, przez co efekt jabłka znacząco się uwydatnia. W takim przypadku warto stawiać na eksponowanie nóg, a całkowicie zapomnieć o taliowanych sukienkach i fasonach, ponieważ okrągła sylwetka nie będzie sie prezentować korzystnie w takim wydaniu. Ponadto warto sięgać po dopasowane spodnie rurki, które można swobodnie łączyć z oversizowymi sweterkami czy dłuższą marynarką.

Zobacz również: girlandy perłowe – dekorak

Szpilki

Okrąglejsze kształty nie pozbawiają kobiecości, dlatego warto sięgać po jej atrybut, który dodatkowo wydłuży i wysmukli sylwetkę. Szpilki, bo nich mowa, dodadzą nam kilka centymetrów wzrostu, które pozwolą na wizualne zgubienie kilku kilogramów. W przypadku nóg bardziej rozbudowanych, warto stawiać na grubszy obcas o kształcie klocka, ponieważ kontrast cienkiej szpilki z masywną łydką może wyglądać bardzo niekorzystnie. Ponadto, warto zrezygnować ze spodni rurek na poczet na przykład dzwonów, których forma zakryje łydki i wydłuży nogi oraz sprawi, że cała sylwetka będzie bardziej proporcjonalna. Nie warto przejmować się rozmiarem, ale dobierać ubrania w taki sposób, by dobrze leżały i abyśmy czuli się w nich komfortowo.

Previous «
Next »