May 17, 2022

Nici woskowane slam – CraftPoint

  • By cybernoc.com.pl
  • 14 października 2021
  • Comments Off

Craftpoint to sklep, który powstał z pasji do kaletnictwa utworzony przez miłośników skórnych. Zakupując tam asortyment dla swoich projektów każdy zdecydowanie będzie zadowolony z zakupów. Są one sprawdzone przez właścicieli dlatego też, nie otrzymuje się niepewnego kota w worku! Jednym z niezwykle polecanych produktów są nici woskowane SLAM dostępne na sklepie Craftpoint.

 

Dobre szycie i połączenie materiałów ze sobą jest niezwykle trudne, ale bardzo ważne. To właśnie wysokiej jakości szycie decyduje w głównej mierze o wytrzymałości produktu, który się tworzy. Jednymi z najbardziej polecanych nici dostępnych na rynku są woskowane nici SLAM.

 

Zobacz: nici woskowane slam – CraftPoint

Charakterystyka nici slam

Nici SLAM wykonane są z połączenia bardzo trwałego poliestru oraz wielofunkcyjnego wosku. Takie połączenie daje trwałość i wygodę w jednym! Poliestrowa część nici chroni przed obtarciami, a także przerwaniami w trakcie pracy. W ten sposób ryzyko przerwania spada do minimum. Woskowa część jest dość wielofunkcyjna – dzięki niej nic pleciona nie będzie zachodzić na siebie w trakcie pracy co ułatwia jej przebieg. Dodatkowo równomierny rozprowadzony wosk pozwala na szybsze i sprawniejsze przechodzenie przez dziurki skóry sprawiając, że szycie jest bardzo wygodne, a także przyjemne. Woskowa część również prezentuje się bardzo dobrze – nie ma strachu o użycie szycia zewnętrznego, gdyż piękne nici SLAM dodadzą tylko charakteru wyrobom każdego kaletnika.

Są one używane do wyrobu różnego rodzaju galanterii skórzanej takiej jak torby i torebki, ale także jej fanami są szewcy.

Różne kolorystyki są bardzo ciekawe! Oczywiście wybór klasycznych wersji takich jak dostojny brąz i czerń raczej nigdy nie wyjdzie z mody, jednak chęć wykonania czegoś nowego używając białych czy czerwonych nici z pewnością jest bardzo kusząca!

 

Podsumowanie

Najwyższej jakości nici SLAM dostępne są w sklepie Craftpoint od ręki! Świetna struktura i jakość produktu sprawia, że nici SLAM powinny zagościć w asortymencie każdego kaletnika.

Previous «
Next »