May 17, 2022

Najlepsze witaminy i minerały dla sportowców

  • By cybernoc.com.pl
  • 7 lutego 2021
  • Comments Off

Pomimo tego, że zwykle nie narzekasz na brak energii, wskutek ciągłych ciężkich treningów zacząłeś zauważać, że w ostatnim czasie masz coraz mniej siły? Nie jesteś już w stanie bić rekordów poprzez podnoszenie większych ciężarów, przez co twoja sylwetka dosłownie stoi w miejscu, a nawet zaczęła się ostatnio pogarszać? W takim razie zamiast rezygnować z ćwiczeń albo totalnie się poddawać i zalegiwać na kanapie, sięgnij po suplementy dla sportowców wzbogacane odpowiednimi substancjami odżywczymi. To właśnie one mogą momentalnie przywrócić ci siły do ćwiczeń. O ile będziesz stosować je regularnie i w dawkach dostosowanych do twoich wyników badań oraz aktualnego zapotrzebowania.

Sprawdź: Odżywki białkowe – WXN Labs

Ciągłe uczucie zmęczenia na treningu i brak sił do podnoszenia większych ciężarów może być zarówno oznaką przetrenowania, jak i niedoborów witamin z grupy B. Mało kto o nich myśli. Jeżeli ktoś już sięga po preparaty witaminowe, zazwyczaj wybiera te wypełnione witaminą C, ewentualnie E i A, w ogóle nie myśląc nawet o tych z grupy B. A to jednak one dla sportowców bywają najważniejsze. Jeżeli w twoim organizmie zaczyna brakować witamin z grupy B, niemalże natychmiast odczuwasz negatywne tego skutki, czyli właśnie zmęczenie, brak sił i problemy z koncentracją. Witaminy z grupy B znajdziesz zarówno w suplementach, jak i w zwykłej żywności. Jeżeli chcesz uzupełnić nimi dietę, zacznij spożywać podroby (zwłaszcza wątróbkę), produkty z pełnego ziarna, orzechy i nabiał.

 

Popularne suplementy dla sportowców to także całe kompleksy różnych witamin i minerałów. Po nie warto sięgnąć zwłaszcza zimą, kiedy to bardzo trudno zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie organizmu samą zwykłą dietą. W warzywach i owocach brakuje różnych substancji. Sprowadzane do naszego kraju zza granicy wskutek długiego transportu zostają wyzbyte z licznych witamin i minerałów, które normalnie powinny w nich występować. Z tego powodu zimą, a czasem nawet i jesienią warto codziennie sięgać po kompleksy witamin i minerałów. Dzięki nim nie będziesz mieć już żadnych problemów z regeneracją.

Previous «
Next »