May 17, 2022

Koszulki sportowe dostosowane do naszych potrzeb – jak je wybrać?

  • By cybernoc.com.pl
  • 15 stycznia 2021
  • Comments Off

Wydaje się, że zaczynając swoją przygodę ze sportem, wystarczy motywacja i chęć do treningów. Częściowo jest to zgodne z prawdą, ale nie możemy zapominać o jeszcze jednym ważnym elemencie. Jest nim odpowiedniej jakości sprzęt. Wielu amatorów rezygnuje ze sportu już po pierwszych próbach, ponieważ sport zamiast być przyjemnością staje się udręką. Oczywiście najważniejszymi składnikami naszego sportowego kompletu są te elementy, z którymi ciało ma bezpośrednią styczność. Doskonałym przykładem są koszulki sportowe. Ich zadaniem jest zapewnianie nam komfortu, ale będzie ono spełniane, jeśli wybierając koszulkę weźmiemy pod uwagę klika istotnych kwestii.

Pora roku – koszulki sportowe na lato i zimę

Oczywiście najlepiej, by aktywność utrzymywać przez cały rok. Aby było to możliwe, musimy naszą odzież dostosować do warunków panujących na zewnątrz. Latem, przy wysokich temperaturach, zadaniem materiału jest odprowadzanie potu z naszej skóry na zewnątrz oraz zapewnienie przewiewu powietrza. Z tym radzą sobie dość dobrze produkty już ze średniej półki. Sprawa staje się nieco trudniejsza w miesiącach zimowych. Wówczas pozbywanie się potu staje się jeszcze ważniejsze, ponieważ jeśli będzie pozostawał na naszej skórze, wówczas w bardzo prosty sposób możemy nabawić się ciężkiego przeziębienia. Jednocześnie zadaniem koszulki jest ochrona naszego ciała przez mroźnym powietrzem. Z tego powodu odzież zimowa cechuje się wyższymi cenami, ponieważ technologia produkcji jest w jej przypadku bardziej skomplikowana.

Rozmiar koszulki – nie za luźna, nie za ciasna

To bardzo ważny punkt, przy wyborze, przez wielu z nas traktowany drugorzędnie. Musimy pamiętać jednak, że nawet produkt najwyższej jakość nie będzie spełniał swojego zdania, jeśli ubranie nie będzie odpowiednio przylegało do naszego ciała. Aby materiał miał szansę odprowadzać pot z naszej skóry musimy umożliwić mu kontakt z nią. Wiele osób błędnie uważa, że nieco luźniejsza koszulka będzie dawała więcej komfortu, ale niestety tak nie jest. Zarówno koszulki sportowe męskie, jak i damskie muszą być odpowiednio dopasowane do naszego ciała. Oczywiście zbyt ciasna odzież będzie również powodem dyskomfortu, utrudniając ruchy, a nawet prowadząc do otarć skóry. Najlepiej więc po prostu dokonać przymiarki przed zakupem.

Jakich producentów wybierać?

Najlepiej takich, którzy mają już ugruntowaną pozycję na rynku i cieszą się popularnością wśród zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Popularność marek takich jak Nike, Diadora, Under Armour, Certified London nie jest oczywiście przypadkowa.

Previous «
Next »