July 28, 2021
kółka do wózków inwalidzkich

Kółka do wózków inwalidzkich

  • By cybernoc.com.pl
  • 26 listopada 2019
  • Comments Off

Wózek inwalidzki, tak samo jak rower lub samochód, wymaga okresowego przeglądu stanu technicznego oraz wymiany zużytych elementów. Chcąc zadbać o komfort życia powinniśmy regularnie nadzorować koła, opony oraz dętki.

Różnorodne kołka

Kółka do wózków inwalidzkich tak samo, jak opony oraz dętki w wyniku eksploatacji lub uszkodzenia mechanicznego mogą ulec zniszczeniu. W takim wypadku konieczny będzie zakup nowych egzemplarzy. Oferowane przez producentów i dostępne w sprzedaży kółka można podzielić ze względu na rozmiar oraz materiał wykonania.

Zobacz także: https://nieograniczeni.pl/

Będące w sprzedaży kółka wykonane są najczęściej z odpowiednio utwardzonej gumy, która charakteryzuje się odpornością na ściernie. Z kolei felga kółka do wózków inwalidzkich wykonana jest najczęściej z mieszanki plastiku i włókna węglowego. W sprzedaży dostępne są również koła pneumatyczne.

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać jest upewnienie się, że interesujący nas model kół jest w pełni kompatybilny z posiadanym przez nas wózkiem inwalidzkim. Przede wszystkim ze względu na rozmiar. Najczęściej dostępne w sprzedaży kółka posiadają rozmiary od 4′ – 100×26 mm przez 5′ – 125×26 mm do 8′ – 200×50 mm.

Różne koła na różne okazje

Nawet jeżeli nasze koła nie wymagają wymiany być może warto zastanowić się nad kupnem dodatkowych zestawów na różne okazje. Dotyczy to przede wszystkim osób aktywnych, przemieszczających się na różnorodnych rodzajach nawierzchni. Decydując się na posiadania więcej niż jednego kompletu możemy przykładowo uposażyć się w koła charakteryzujące się gładkim bieżnikiem oraz kolejny zestaw z grubszym bieżnikiem.

W takiej sytuacji uzyskalibyśmy zestaw do poruszania się po gładkich miejskich nawierzchniach m.in. po asfalcie (koła z gładkim bieżnikiem) oraz zestaw, który pozwoliłby nam na sprawne poruszanie się po mniej równym terenie m.in. poza miastem (koła z grubszym bieżnikiem). W czasie zakupu kół możemy również zastanowić się nad ich kolorystykom. Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem są kółka z czarnymi felgami, ale możemy nabyć też modele kolorowe.

Previous «
Next »