May 17, 2022
A może by tak sięgnąć po kofeinę przed aktywnością fizyczną

Kofeina przed aktywnością fizyczną

  • By cybernoc.com.pl
  • 22 września 2019
  • Comments Off

Podczas intensywnych treningów przydatne okazują się być różne suplementy dla sportowców. O kofeinie mówi się, że jest zastrzykiem energii, który pobudza do działania. Osoby trenujące wykorzystują ten przypływ siły do zwiększenia wydolności organizmu i przeciwdziałania pojawieniu się uczucia zmęczenia. Bez wytępienia kofeina jest substancją o silnym działaniu pobudzającym, ale nie należy przesadzać  z jej ilością.

Suplementacja kofeiny przed treningiem?

Od suplementów z kofeiną wymagamy tego, aby dały nam zastrzyk energii, poprawiały nastrój, zwiększały tolerancję na ból, poprawiały koncentrację i pomogły pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Trzeba pamiętać o tym, że nie jest to jakaś magiczna pigułka, która sprawi jakieś cuda. Może jednak okazać się pomocna. Przyjmowanie preparatów z kofeiną przed treningiem wzmacnia koncentrację, przez co łatwiej jest nam osiągnąć lepsze efekty treningowe. Jako, że łatwiej jest się nam skupić, mając kofeinę w krwiobiegu, jesteśmy skłonni do poprawniejszego wykonywania ćwiczeń, a to przekłada się na ich większą skuteczność. Dodatkowo można liczyć na zastrzyk energii. Na tym się jednak nie kończy. Warto wiedzieć, że kofeina spowalnia rozpad glikogenu, który zmuszony jest do wykorzystywania energii z kwasów tłuszczowych, a więc musi sięgnąć po zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej.

Sprawdź także: Przedtreningówki od WXNLabs

Osoby intensywnie trenujące bardzo dobrze wiedzą, jak uciążliwe jest uczucie palenia mięśni. Kofeina zwiększa tolerancję na ból, przez co pomaga osiągnąć lepsze efekty treningowe. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że całkowicie uchronimy się przed nieprzyjemnymi doznaniami bólowymi, ale moment ich wystąpienia zostanie opóźniony pod wpływem działania kofeiny. Przyjmowanie suplementów z tą substancją okazuje się być skutecznym sposobem na podniesienie wydajności treningowej zarówno u osób podnoszących ciężary i trenujących dyscypliny wymagających zwiększonej siły mięśniowej, jak również u osób uprawiających sporty szybkościowe i wytrzymałościowe.

Previous «
Next »