May 17, 2022

Kłopoty finansowe firmy przewozowej? Wynajem na pomoc

  • By cybernoc.com.pl
  • 15 września 2021
  • Comments Off

Kłopoty finansowe, przestoje, nieudane przetargi… To problemy wielu firm i ich przedsiębiorców. Jednak branża przewoźnicza jest dotknięta z każdej możliwej strony przez co zawsze może nadejść jakiś kryzys. Powoduje to, że przedsiębiorca powinien być przygotowany dosłownie na wszystko i mieć się na baczności na każdym możliwym kroku. Zawsze powinien znaleźć rozwiązanie z trudnej sytuacji i utrzymać rentowność firmy – nikt nie mówi, że jest to łatwe, aczkolwiek na pewno możliwe.

 

Sytuacje niespodziewane – wynajem na ratunek!

W tej branży wszystko zależy od liczby zleceń jakie dostaje firma. Teoretycznie im więcej, tym lepiej jednak trzeba dobrze wszystko zaplanować, aby wyrobić się z terminami i zleceniami. Posiadanie własnej floty to bardzo odpowiedzialne zajęcie – wszystkie umowy, opodatkowania, ubezpieczenia zżerają czas i pieniądze. W momencie posiadania zleceń wszystko jest dobrze – samochody zarabiają na siebie. Jednak istnieją pory roku, w których są przestoje, a samochody stoją. Przedsiębiorca wtedy nie będzie zarabiał, a wydawał na nie pieniądze. Dodatkowo niespodziewane kryzysy takie jak choćby ostatnia pandemia koronawirusa, która dotknęła każde państwo sprawiła, że produkcja wielu materiałów drastycznie spadła. Mniej towarów = mniejszy ich przewóz co zabolało branże przewoźniczą. Aby ustrzec się przed bankructwem warto zredukować flotę i zdecydować się na innych ruch jakim jest wynajem samochodów ciężarowych z odpowiedzialną firmą jaką jest TRUCKCARE. Odejmuje ona bardzo wiele kosztów związanych z utrzymanie samochodu ponieważ wszystko pokrywa firma wynajmująca.

 

Ciągłe awarie nie dają o sobie zapomnieć i psują zlecenia? W sytuacji w której nagle samochód doznał awarii i nie jest w stanie wykonać zlecenia, jego zleceniodawca może być bardzo zły i puścić negatywną opinie na rynek o danej firmie, która może być decydująca o jej utrzymaniu w tym zamkniętym środowisku. Dlatego wynajem samochodu jest tak bezpieczny – nowsze auta = mniejsza awaryjność, a gdy do niej dojdzie firma TRUCKCARE błyskawicznie wymieni samochód na nowy gwarantując wykonanie każdego zlecenia!

Zobacz również: Zarządzanie flotą – Truckcare.pl

Podsumowanie

Krótkoterminowy bądź długoterminowy wynajem samochodów uratował już nie jedną firmę przewozową i jest zawsze bardzo dobrym, odpowiedzialnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Zapewnia stałość wykonywanych zleceń i odejmuje koszty stałe przez co cieszy się dużą popularnością.

Previous «
Next »