July 28, 2021

Jak wybrać legginsy damskie?

  • By cybernoc.com.pl
  • 22 sierpnia 2020
  • Comments Off

Legginsy damskie doskonale zdają egzamin nie tylko i wyłącznie na salach fitness, ale również siłowniach i na bieżni. Panie muszą jednak zdawać sobie sprawę, że ich wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Obecnie nie wystarczy już znaleźć modnego koloru. Czym powinna charakteryzować się wspomniana odzież sportowa?

 

Właściwe dopasowanie w pasie

Przedstawicielki płci pięknej przy zakupie legginsów powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednio dopasowaną gumę w pasie, a także wysoki pas w przypadku produktów bezszwowych. Kobietom rekomendowane jest uwzględnienie wspomnianych aspektów szczególnie wtedy, jeżeli wybierają omawiany produkt do różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych, które będą wymagały dużo ruchu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zbyt luźny pas przyczynić się do zsuwania się odzieży sportowej podczas ćwiczeń. Zdecydowanie utrudni to trening np. wykonywanie przysiadów.

 

Oddychający materiał

Należy zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość sportowych legginsów jest obecnie wykonywana z syntetycznych materiałów. Trzeba wśród nich wymienić elastan i poliester. Wspomniane materiały wykorzystuje się do produkcji wysokiej jakości odzieży sportowej przede wszystkim ze względu na ich elastyczność. Jak wiadomo w przypadku wykonywania intensywnych ruchów będzie to miało bardzo istotne znaczenie. Ponadto materiały takie jak poliester są łatwe w utrzymaniu i szybkoschnące. Niektórym kobietom wydaje się, że włókna mogą być mało oddychające. Renomowani producenci, którzy specjalizują się w produkcji odzieży sportowej znaleźli jednak świetne rozwiązanie. Różnego rodzaju technologie splotu materiału z włókien syntetycznych umożliwiają na uzyskanie struktury mikrosiateczki, a także funkcji oddychającej tkaniny. Zalecane jest zaopatrywanie się w legginsy w sklepach sportowych. Warto unikać zwykłych sieciówek. Nie wszystkie kobiety mają również świadomość, że w składzie materiałów legginsów można także znaleźć włókna bambusa. Jest to świetna opcja, ponieważ włókna bambusowe charakteryzują się właściwościami termoregulującymi.

Previous «
Next »