July 2, 2022
CzuCzu.pl

Jak wybierać zabawki edukacyjne na prezent

  • By cybernoc.com.pl
  • 15 stycznia 2021
  • Comments Off

Poszukując prezentów dla dzieci w różnym wieku, warto zwrócić uwagę na ofertę zabawek edukacyjnych. Tego rodzaju produkty umożliwiają rozwój i zdobywanie wiedzy poprzez zabawę. Na rynku odnaleźć można edukujące akcesoria dla niemowląt, przedszkolaków i dzieci szkolnych. Jakimi przedmiotami warto się zainteresować?

Zabawki dla najmłodszych

Trafionymi prezentami dla niemowląt mogą okazać się akcesoria dostosowane do ich poziomu rozwojowego. W różnym wieku maluchy stają przed określonymi wyzwaniami i muszą zdobyć nowe umiejętności. Zależny od wieku jest również sposób postrzegania świata i to, co może zainteresować pociechę. Produkty polecane dla niemowlaków to wszelkiego rodzaju zabawki sensoryczne. Przedmioty posiadające różną fakturę i wydające odgłosy pod wpływem dotyku. Sprawdzą się tutaj również miękkie książeczki z obrazkami w kontrastowych barwach. Zestawienia bieli i czerni będą najwcześniej dostrzeganymi przez maluchy elementami. Pociechom od 1. do 3. roku życia mogą spodobać się duże klocki, układanki z dopasowaniem i zabawki do wbijania lub przekładania.

Prezenty dla przedszkolaków

Jak wybrać odpowiednie prezenty dla dzieci przedszkolnych? Z pewnością będą to atrakcyjne zestawy do nauki kształtów i kolorów oraz poznawania cyfr i liter. Warto wybierać przedmioty oferujące różną złożoność zadań i budzące w maluchach ciekawość. Zależnie od wieku, przedszkolaki mogą już posiadać własne hobby i zainteresowania. Dobrze więc decydować się na przedmioty z ulubionymi motywami i umożliwiające rozwijanie pasji.

Zabawki edukacyjne dla dzieci szkolnych

Również tym pociechom, które chodzą już do szkoły mogą spodobać się różnego rodzaju edukujące gadżety do zabawy. Trafnymi upominkami okażą się zestawy interaktywne umożliwiające zdobywanie wiedzy. Będą to produkty związane z przeprowadzaniem eksperymentów lub nauką nowych czynności. Oprócz klasycznych zestawów laboratorium dla dzieci, warto postawić na zabawkowe koła garncarskie lub zestawy do wytwarzanie świeczek, mydełek czy biżuterii. Zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom z pewnością spodobają się edukacyjne gry planszowe dostosowane do ich wieku. Odpowiednio dobrane zabawki sprawią pociechom dużo frajdy i będą stymulowały ich rozwój.

Previous «
Next »