May 17, 2022
Jak wino wpływa na samopoczucie

Jak wino wpływa na samopoczucie

  • By cybernoc.com.pl
  • 5 marca 2018
  • Comments Off

O fakcie, iż wino korzystnie wpływa na organizm wiedzieli już starożytni ludzie. Jest to wspaniały trunek o wielu korzystnych funkcjach. Oczywiście, jeśli jest pity z umiarem, ponieważ to jednak jest alkohol. Dzienna dawka to maks. dwie lampki.

 

Przy większej ilości możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. U ludzi, którzy piją dwie lampki wina dziennie stwierdzono mniejszą śmiertelność porównując ich do abstynentów oraz ludzi, którzy piją wino rzadko. Ludzie, którzy piją ten wspaniały trunek, jakim jest wino regularnie i w umiarkowanych dawkach żyją dłużej i zmniejszają przez to również ryzyko zapadnięcia na rożne choroby. Musimy też zwrócić uwagę na sposób picia wina. Najlepiej, gdy pijemy je do posiłku. Badania udowodniły, że jeśli pijemy więcej niż 2 lampki wina dziennie to wino staje się równie niebezpieczne jak każdy inny alkohol. Wino zapobiega zawałom serca oraz zachowuje elastyczność naczyń. Poprawia ukrwienie mięśnia sercowego, poprzez zawarte w winie polifenole, które działają jak przeciwutleniacze, a dzięki nim tłuszcz nie osadza się na ściankach naczyń krwionośnych. Pomimo tego wspomaga ochronę immunologiczną przed chorobami. Również poprzez picie wina poprawiamy sobie czynności trawienne, ponieważ gdy spożywamy wino przy posiłku to pobudza ono gruczoły trawienne.

 

Gdy pijemy wino po jakimś wysiłku fizycznym to uzupełnia ono cenne minerały, dzięki którym przywracamy harmonię ciała oraz działamy orzeźwiająco na organizm. Wino wpływa niesamowicie na nasze samopoczucie. Potrafi nas odprężyć oraz zredukować stres, który w tych czasach występuje bardzo często. I chyba jeden z najważniejszych plusów – pijąc wino obniżamy ryzyko zachorowania na raka. Zawiera substancję przeciwrakową – resveratrol. W ten niedrogi i przyjazny dla człowieka sposób możemy się zrelaksować i zredukować znacznie ryzyko zachorowania na różne choroby, a więc pijmy wino oczywiście w umiarkowanych dawkach, a będziemy czuć się wypoczęci i wiecznie młodzi. Nie czekajmy, zacznijmy już dziś pić ten niesamowity trunek.

Previous «
Next »