July 2, 2022
Inteligentne gadżety codziennego użytku

Inteligentne gadżety codziennego użytku

  • By cybernoc.com.pl
  • 23 marca 2018
  • Comments Off

Bieganie, chodzenie czy jazda na rowerze, to czynności, które łatwiej wykonuje się, gdy ręce są wolne. Ponadto, tego typu aktywności ruchowe, warto mierzyć, by sprawdzać efekty. Gadżety, które nakładamy na siebie, mogą przechowywać wiele ważnych informacji i być użyteczne w wielu ważnych sytuacjach. Gadżety z dziedziny urządzeń ubieralnych to niesamowite urządzenia, które świetnie sprawdzają się w trakcie uprawiania sportu, wspinaczki górskiej, czy każdej codziennej sytuacji życiowej.

Smartwatch – niezwykły zegarek

Zegarki to przedmioty, które od zawsze pomagały w życiu. Sprawiają, że wiemy która jest godzina, odmierzają czas i są gustownym elementem stroju. Zegarki, które zdecydowanie są technologicznym rarytasem, są Smartwatche. Czym są? To technologia, która opiera się na systemach takich, jak smatrfony czyli powszechnym Androidzie, popularnym iOSie  oraz systemie linuksowym o nazwie Tizen. Dzięki  temu przy pomocy połączenia z Internetem lub łącza Bluetooth tego typu zegarki mogą wspierać codzienność różnymi, podobnymi do telefonu, funkcjami. Smartwatch umożliwia między innymi prowadzenie rozmów telefonicznych, ukazuje przechwycone przez telefon powiadomienia z aplikacji, umożliwia zmianę muzyki czy wyłączenie odtwarzania, może zmierzyć tętno lub temperaturę oraz ma wiele, wiele innych opcji, ważnych z punktu widzenia użytkownika.

Oczywiście, producenci tych zegarków nie zapomnieli o podstawie, czyli godzinie, ale ciekawą informacją, która również może pokazać się na dotykowym ekranie, jest na przykład pogoda. Jest to ważne w przypadku jej nagłej zmiany warunków atmosferycznych, które niekiedy trudno zarejestrować będąc w budynku. Aktywny tryb życia wymaga przetwarzania wielu różnych, kluczowych dla zdrowia i życia informacji. Smartwatch świetnie sprawdzi się w przypadku osób aktywnych zawodowo, które cenią szybkość w odbieraniu informacji i muszą niezwłocznie na nie reagować.

Previous «
Next »