July 28, 2021

House Flipping – co warto wiedzieć?

  • By cybernoc.com.pl
  • 10 czerwca 2020
  • Comments Off

Inwestowanie w nieruchomości to jeden z najpopularniejszych sposobów na pomnażanie majątku. Chociaż większość osób kojarzy tego rodzaju inwestycje z kupnem mieszkań i ich wynajmowaniem istnieją również inne modele biznesowe. Które pozwalają na uzyskanie satysfakcjonującego zysku. Jedną z ciekawszych alternatyw dla wynajmowanych mieszkań jest House Flipping. Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy!

House Flipping – co to jest?

Przedstawiając sprawę najkrócej poprzez House Flipping rozumiemy kupno mieszkania, które przeznaczone zostanie na sprzedaż. Należy sobie uświadomić, że na rynku znajduje się duża ilość osób, która poszukuj odnowionych mieszkań, do których będzie się można natychmiastowo wprowadzić. W praktyce oznacza to, że inwestor, który odnajdzie zaniedbane mieszkanie i podda je remontowi może zarobić na jego odsprzedaży. Z pewnością jest to jeden z najlepszych sposobów na szybkie pomnożenie zainwestowanych pieniędzy. Oczywiście w głównej mierze zwrot będzie uzależnione od kosztu nieruchomości oraz kosztów poniesionych na remont . Niemniej jednak w przypadku trafnej inwestycji po kilku miesiącach można liczyć na szybki zastrzyk dodatkowej gotówki. Z tego względu House Flipping stał się tak szalenie popularny.

Zalety i wady House Flippingu

Oczywiście tego rodzaju inwestycje w nieruchomości posiadają zarówno wady, jak i zalety. Podstawową zaletą jest potencjalnie bardzo wysoki dochód. W zależności od ceny początkowej nieruchomości, kosztu remontu oraz ceny sprzedaży można liczyć na zwrot zainwestowanego kapitału na poziomie nawet 15 do 30%. Podstawową wadą
jest duża konkurencja. Należy mieć na uwadze, właściciele nieruchomości znacznie częściej decydują się na samodzielny remont mieszkania, aniżeli jego sprzedaż. Dotyczy to szczególnie mieszkań położonych w dużych miastach. Ponadto kupno tego rodzaju mieszkania może być utrudnione ze względu na bardzo dużą konkurencję.

W jaki sposób zainwestować pieniądze

Z pewnością w przypadku tego rodzaju inwestycji w nieruchomości najtrudniejszym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego mieszkania. Tego rodzaju poszukiwania można rozpocząć na własną rękę. W takiej sytuacji konieczne będzie szybkie zdobycie doświadczenia w poszukiwaniu mieszkań. Alternatywnym rozwiązaniem jest pomoc ze strony zewnętrznych agencji, które pomogą w poszukiwaniu ciekawych mieszkań do zainwestowania. Reasumując jest to doskonały sposób na pomnożenie majątku, ale wymaga od inwestora dużej wiedzy oraz współpracy z innymi osobami lub firmami.

Previous «
Next »