July 2, 2022

Gwarancja jakości w postaci skóry garbowanej roślinnie.

  • By cybernoc.com.pl
  • 7 marca 2021
  • Comments Off

Skóra bydlęca garbowana roślinnie – cechy.

Jedną z najpopularniejszych skór w sztuce kaletniczej stanowi skóra bydlęca. Wyróżnia się ona sporą wytrzymałością, a jednocześnie pozostaje elastyczna. Jest to gładki rodzaj skóry chętnie wykorzystywany do produkowania butów, pasków do spodni, torebek i innych elementów galanteryjnych. Aby nadać skórze bydlęcej elegancji i prestiżu, uszlachetnia się ją poprzez garbowane roślinne. Jest to ekologiczne i przyjazne środowisku wyprawianie skóry cechujące się brakiem wykorzystywania w całym procesie szkodliwych substancji chemicznych.

Zobacz: Skóry garbowane roślinnie – Sklep Craft-Point.com

Dla skóry bydlęcej garbowanej roślinnie charakterystyczna jest pewna luksusowość. Produkty wykonane z tego materiału są bardzo trwałe na czynniki zewnętrzne, różnego rodzaju otarcia, wilgoć, psucie się. Bydlęca skóra po zastosowaniu naturalnego wyprawiania, nabiera głębokich kolorów i oryginalnej faktury.

Wykorzystanie skóry bydlęcej garbowanej roślinnie w kaletnictwie.

Kaletnictwo jest uprawianym od wieków rzemiosłem, w którym stawiając na najwyższą możliwą jakość skórzanych wyrobów, kaletnicy szukają idealnych skór. Jako, że gadżety, akcesoria i inne elementy ubioru wykonywane ze skóry, są ważną częścią stroju, mającą podkreślić poczucie dobrego stylu, konsumenci oraz kaletnicy zwracają uwagę na skórę. Najlepszy wybór do tworzenia stanowi skóra bydlęca, ale ta która jest garbowana roślinnie, a nie chemicznie. W kaletnictwie, skórę bydlęcą garbowaną roślinne ceni się za dużą trwałość oraz naturalność wynikającą z ekologicznej metody wyprawiania. Ten rodzaj skóry jest ekskluzywny, w związku z czym produkty z niej wyrabiane także takie się stają. Kaletnictwo wykorzystuje skórę bydlęcą naturalnie garbowaną do produkowania różnorodnej galanterii, m.in. pasków do spodni i sukienek, eleganckich aktówek, damskich luksusowych torebek. W warsztatach kaletniczych można nabyć wysokiej jakości kawałki, pasy, czy też całe płaty skóry garbowanej roślinnie oraz gotowe już wytwory.

Previous «
Next »