August 10, 2022
Gruszko, pamiętaj co na siebie zakładać

“Gruszko”, pamiętaj co na siebie zakładać

  • By cybernoc.com.pl
  • 14 sierpnia 2018
  • Comments Off

Figura typu gruszka to jeden z najbardziej popularnych, kobiecych kształtów. Jest to nieco trudny typ, ponieważ charakteryzuje się pełnymi, szerokimi biodrami oraz dużymi udami, natomiast w dysproporcji do nich zestawione są wąskie biodra i mały biust. W takiej sytuacji należy wypośrodkować ubiór tak, by zbliżyć proporcje do siebie, by nie było widać aż tak dużej różnicy w szerokości górnej i dolnej partii ciała. Co zakładać, by mając figurę gruszki, wyglądać korzystnie?

Poszerz optycznie ramiona

Wszytko co niekorzystne dla innych typów sylwetek, tych okrąglejszych i z szerszymi barkami będzie odpowiednie dla “gruszek”. Wąskie ramiona zestawione z szerokimi biodrami bardzo zaburzą wizualny wygląd całej sylwetki, dlatego z ogromną śmiałością warto sięgać po święcące, skrzące się i błyszczące topy pokryte cekinami, koszulki w poprzeczne paski, oversize-owe marynarki z dużymi klapami, biustonosz push-up. Jeżeli wybieramy koszulę, to warto stawiać na te, które posiadają szeroki kołnierz, ponadto, szczególnie jesienią i zimą stosować strój na cebulkę, czyli wielo warstwowy oraz bez cienia zawahania można pokusić się o bluzki z falbanami, żabotami oraz wszelkiego rodzaju marszczeniami.

Dół też ma znaczenie

Aby całość prezentowała się dobrze, nie tylko to, co zakładamy na górę jest ważne, ale też ubranie dolnej części ciała. W sklepach wybieraj spódnice skrojone według linii A lub te, o ołówkowym kroju, natomiast jeśli chodzi o długość, to ta delikatnie wychodząca za kolano będzie odpowiednia. Dobierając spodnie świetnym wyborem będą takie, których nogawki są lekko rozszerzane. Unikniemy wtedy też dysproporcji między udami a łydkami. Odpowiednie będą też spodnie z wysokim stanem, lub eleganckie spodnie z kantem. Problematyczna sylwetka wcale nie musi taka być, o ile wiemy, po jakie ubrania sięgać. Wszelkie dysproporcje można łatwo zakryć poprzez kroje dedykowane konkretnym typom figury. Każdy typ sylwetki jest inny, i aby dobrze się czuć i ładnie wyglądać, warto wiedzieć co jest idealne dla typu, który posiadamy.

Sprawdź także: https://mmsport.pl/

Previous «
Next »