July 2, 2022
Dywan do sypialni

Dywan do sypialni

  • By cybernoc.com.pl
  • 28 lipca 2018
  • Comments Off

Codzienne obowiązki zmuszają do wstawania wcześniej, niż nasz organizm pragnie. W celu zapewnienia sobie przyjemnego poranka, warto wypełniać przestrzeń komfortowymi dla  ciała przedmiotami, które wprowadzą w błogi stan i zapewnią miłe odczucia o poranku. Przedmiotem, który koniecznie musi znaleźć się w sypialni, jest dywan. Miękka powierzchnia okaże się zbawienna zimą, kiedy podłoga wychłodzona po nocy, jest bardzo niemiła dla skóry stóp. W zasadzie położenie stóp na podłodze to pierwsza czynność, jaką robimy w ciągu dnia, przez co może rzutować na samopoczucie i dobry bądź zły humor. Warto rozważyć zakup dywanu. Czy warto?

 Dwie strony medalu

Dywan jest tkaniną, która ma wady i zalety co jest często przedmiotem wielu dyskusji i sporów. Przyjemność jaką daje podczas poruszania się po nim na boso, może być znacznie mniej wartościowa niż cały proces jego sprzątania, z  którym musimy się liczyć. Wylany napój, kawa czy wino, okruchy jedzenia, czy sierść ukochanego pupila mogą sprawić, że dywan, szczególnie o jasnym kolorze i długim runie będzie bardzo trudny do wyczyszczenia. Niekiedy ostatnią deską ratunku jest oddanie dywanu do czyszczenia w ręce specjalistów, co zmusza do poniesienia dodatkowych kosztów i straty czasu.

Co ważne, dywan może być niebezpieczny dla osób, które mają problemy z alergią. Pomiędzy włóknami naturalnych materiałów, roztocza i bakterie mają bardzo dobre miejsce do rozwoju, co może być przyczyną pieczenia oczu i uciążliwego kaszlu. Zwykle to właśnie produkty wykonane z naturalnych materiałów są lepsze. W tym przypadku, jeżeli dywan to coś, bez czego nie możemy się obejść, warto sięgać po materiały sztuczne, poliestrowe, w których bakterie nie mogą się prawidłowo rozwijać. Zaletą dywanu, jeżeli oczywiście nie występują przeciwwskazania zdrowotne czy względy gustu właściciela, jest wprowadzenie przytulnej atmosfery. Podłoga pokryta tkaniną wprowadzi uczucie ciepła i będzie świetnie wyglądać w towarzystwie metalowej lub drewnianej ramy łóżka.

Sprawdź również kawy świata w Krakowskapalarniakawy.pl

Previous «
Next »