May 17, 2022
Dywan do łazienki

Dywan do łazienki

  • By cybernoc.com.pl
  • 23 kwietnia 2018
  • Comments Off

Dbanie o higienę ciała jest równoznaczne z wieloma zabiegami, które należy wykonać, aby ciało było czyste i pachnące. Kąpiel to przyjemny rytuał, który jednak często zamieniany jest na szybki prysznic, bo oszczędza czas i pieniądze. To co jest nieodłącznym elementem tych dwóch zabiegów jest woda. Bardzo często w trakcie kąpieli czy też po jej zakończeniu, woda, która jeszcze chwilę wcześniej służyła nam do umycia ciała, znalazła się na podłodze. Może to doprowadzić do nieprzyjemnych w skutkach wypadków jak poślizgnięcie się bądź zamoczenie ubrań czy obuwia. i rozniesienie wilgoci do innych pomieszczeń. Istnieją sposoby, dzięki którym da się zapowiedz takim przypadkom, a jednym z nich jest między innymi dywan łazienkowy. Czy warto i jaka jest jego alternatywa?

Dywaniki łazienkowe

Niestety definitywną wadą dywaników łazienkowych jest zbierający się na nich brud i kurz. Dywaniki poprzez kontakt z obuwiem i wilgocią po chwili mogą nie wyglądać tak ładnie, jak na początku i ich częsta wymiana będzie konieczna. Tym co jednak w dużej mierze przesądza o ich zakupie jest ładny wygląd oraz możliwość postawienia stóp na miękkiej i ciepłej powierzchni tuż po kąpieli.  To co bez wątpienia charakteryzuje dywaniki łazienkowe, jest ich stosunkowo niewielki rozmiar. Dywaniki zajmują niekiedy przestrzeń tuż przy wannie lub prysznicu, bądź w obrębie umywalki. Zwykle są też jednokolorowe lub delikatnie ozdobione paskami, kratką lub tłoczeniami.

Podgrzewana podłoga

Kosztowną ale interesującą opcją jest inwestycja w instalację, która podgrzeje podłogę w łazience. Podgrzewana podłoga nie tylko sprawi przyjemność podczas wyjścia z wanny lub prysznica, ale świetnie zastąpi ogrzewanie pomieszczenia przy pomocy kaloryfera. Ponadto. woda skroplona na podłodze poprzez jej podgrzanie, po prostu wyschnie co pozwoli uniknąć konieczności wycierania podłogi. Ogrzewanie podłogowe najlepiej zastosować podczas remontu bądź zdecydować się na ta opcję podczas projektowania aranżacji wnętrz. Jest to wartościowe rozwiązanie również w kontekście korytarza, sypialni czy salonu.

Previous «
Next »