May 17, 2022

Dodatek gazu do swojego samochodu ciężarowego

  • By cybernoc.com.pl
  • 3 września 2021
  • Comments Off

W dzisiejszych czasach biznes przewoźniczy jest bardzo ciężki. Jest to związane z bardzo dużymi rozmiarami rachunków, jakie przedsiębiorcy musza płacić na różnych etapach prowadzenia swojej firmy. Ciągle płatny przeglądy, awarie za które płaci się słono czy tez ubezpieczenia pochłaniają bardzo dużą część przychodów. Jednak paliwo, które produkuje moc do pracy silnika jest najdroższe i przy tak długich dystansach jakie pokonują kierowcy wydatki na benzynę są ogromne! Dlatego też nie ma co się dziwić, że szukają oni jakiś innych źródeł zaoszczędzenia swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Wyjściem z tej sytuacji jest zainstalowanie specjalistycznej gazowej instalacji, dzięki czemu koszty w przyszłości zostaną bardzo zredukowane.

 

Większa oszczędność z instalacją gazową

Wiele używanych samochodów, które znajdują się w ofercie strony GIELDADBK kuszą swoimi specyfikacjami. DAF z usługą montażu instalacji CNG sprawdza się w najtrudniejszych warunkach na drodze. Wiele kierowników i osób decyzyjnych boi się, że inwestycja się nie zwróci. Jednak w praktyce podczas uśrednionej eksploatacji pojazdu wydatek zwróci się już w 3-4 miesiące użytkowania. Montaż może być wykonany na prośbę klienta – jest szybki i sprawny co przekłada się na komfort zakupu ciężarowego, używanego samochodu. System Fuel Fusion zainstalowany w samochodzie marki DAF jest bardzo ekonomiczny. Charakteryzuje się:

– Ograniczeniem wytrysku oleju napędowego uzupełniając jego braku dawką gazu w wyniku czego synchroniczne spalanie diesla i gazu może mieć miejsce.

-Automatycznie się włącza i wyłącza w momencie kiedy zbiornik gazu zostanie opróżniony

– Konstrukcja silnika pozostaje bez zmian! Dlatego też nie ma obaw o jego wydolność czy awarie spowodowane zainstalowaniem gazowej instalacji

– System zapisuje prace silnika i spalania gazu w pamięci stanowiąc bardzo ważne odniesienie podczas analizy spalania oraz zysków

– Tworzenie raportów spalania można dołączyć do dokumentacji już poprzez użycie złącza USB sterownika.

– Jego automatyzm zadziwia – kierowca nawet nie musi myśleć o systemie Fuel Fusion – wszystko robi całkiem sam.

Sprawdź: Samochody ciężarowe DAF – Giełda Grupy DBK

Podsumowanie

Dane naukowe nie kłamią – wyliczono, że instalacja gazowa Fuel Fusion oszczędzi aż 18 700 euro na opłatach za paliwo podczas przejechania 100 000 kilometrów na niemieckich drogach – jest to zadziwiająco duży wynik, który zdecydowanie mówi o tym, ze jazda z tym systemem jest o wiele bardziej ekonomiczna. Dodatkowo za granicą zostają już wprowadzane różnego rodzaju zwolnienia z opłat podczas korzystania z gazu.

Previous «
Next »