July 2, 2022
bitcoin

Bitcoin cash – alternatywa dla pieniędzy

  • By cybernoc.com.pl
  • 10 września 2019
  • Comments Off

Bitcoin Cash jest wirtualną walutą, częściej nazywaną walutą kryptograficzną, powstałą w wyniku sporów pomiędzy górnikami Bitcoin i programistami Bitcoin core.

Bitcoin Cash jest jednym z głównych konkurentów Bitcoin w wyścigu o to, by stać się prawdziwą kryptograficzną alternatywą dla pieniędzy fiat i płatności elektronicznych. W przeciwieństwie do pieniędzy fiat, nie ma fizycznych monet Bitcoin Cash, a jedynie salda Bitcoins Cash, które są zapisywane w sieci Bitcoin Cash Blockchain, która jest zdecentralizowaną, publiczną księgą rachunkową.

Bitcoin Cash powstał 1 sierpnia 2017 roku, a zespół stojący za Bitcoin Cash, w tym górnicy, wielu deweloperów, wraz z przedsiębiorcami i inwestorami, postrzega modernizację jako realne wyzwanie dla Bitcoin. Wczesny inwestor Bitcoin, Roger Keith Ver, był mocno zaangażowany w ewolucję Bitcoin Cash.

Istnieje skończona liczba monet Bitcoin Cash, których łączna liczba wynosi 21 milionów, podobnie jak w przypadku dostaw monet Bitcoin. Anonimowość posiadaczy monet Bitcoin Cash oznacza, że nie jest możliwa identyfikacja głównych właścicieli, chociaż według Bitcoin Cash Rich List największy posiadacz Bitcoin Cash posiada mniej niż 2% całkowitej liczby monet będących obecnie w obiegu.

Tworzenie każdego indywidualnego Bitcoin Cash pochodzi z górnictwa, co wynika z mechanizmu wynagradzania górników weryfikujących transakcje w łańcuchu Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash blockchain jest głównym motorem napędowym monet Bitcoin Cash. Zdecentralizowana księga rachunkowa, która jest natychmiast aktualizowana dla wszystkich użytkowników, z czasem trwania transakcji i opłatami zależnymi od szybkości, z jaką górnicy są w stanie zweryfikować transakcje. Technologia Blockchain jest unikalna, ponieważ nie ma scentralizowanej kontroli ani możliwości manipulowania jej zawartością.

Previous «
Next »