April 23, 2021
Biker boots czyli rockowa stylizacja w jesiennym wydaniu

Biker boots czyli rockowa stylizacja w jesiennym wydaniu

  • By cybernoc.com.pl
  • 16 kwietnia 2018
  • Comments Off

Botki to obuwie, które szczególnie dobrze sprawdza się jesienią i wiosną. Gdy jest chłodno a pogoda zaskakuje nas deszczem i wiatrem, buty, które mają wyższą cholewkę, świetnie chronią przed zimnem i wilgocią. Biker boots to obuwie, które nawiązuje do kultury motocyklowej na co też wskazuje sama nazwa tego modelu. Oczywiście, nie jest to model, który mogą nakładać tylko osoby poruszające sie na motocyklu, bo jest to stylowy, a zarazem bardzo wygodny element garderoby z powodzeniem noszony zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Do czego pasują i jak je nosić?

Wygląd

Tak naprawdę, to modeli jest wiele, różnią sie też kolorem i sposobem zapięcia cholewki. Mogą być biker boots sznurowane czy zasuwane na suwak, mogą nie mieć zapięcia tylko być wsuwane na stopy, jak również być udekorowane sprzączkami, które również pełnią funkcję zapięcia. Niektóre z botek tego typu posiadają też różnego rodzaju nity i ćwieki, które są dodatkową dekoracją tego obuwia. W damskim wydaniu mogą mieć wyższy obcas, natomiast zwykle mają podeszwę nieco subtelniejszą od glanów, ale też masywną przez co porządną i wytrzymałą.

Jak nosić botki typu biker boots?

Z ramoneską, trenczową kamizelką i swetrem, jeansową kataną, białym t-shirtem i dopasowanymi spodniami. Tak naprawdę, te pozornie masywne buty pasują do wielu stylizacji, zatem warto mieć je w szafie i nosić w słoneczny, lecz chłodniejszy dzień, oraz podczas deszczowej pogody. Świetnie wyglądają na wysokiej, smukłej sylwetce, ale z powodzeniem mogą być noszone przez kobity o każdym typie sylwetki. Co ważne, osoby o długich nogach mogą pozwolić sobie na biker boots z wiązaniami i cholewką dopasowaną ściśle do budowy stopy, kostki i łydki, na co nie mogą sobie niestety pozwolić osoby o masywnych, szerokich łydkach. W takim przypadku warto wybierać cholewkę szerszą, najlepiej model zapinany na suwak. Botki typu Biker Boots to wspaniały model, po który sięga coraz więcej osób, porzucając smukłe, delikatne botki na obcasie i koturnie.

Biker boots czyli rockowa stylizacja w jesiennym wydaniu
Oceń ten post
Previous «
Next »