August 10, 2022

Bardzo ważna ochrona kabli i rur!

  • By cybernoc.com.pl
  • 8 maja 2021
  • Comments Off

Zasobniki kablowe to coś, co może z pewnością się przydać, gdy chcemy wykonać zadania związane z takimi połączeniami. Oprócz jednak wiedzy o tym, czym one są i jak należy je prawidłowo używać, trzeba też zadbać o prawidłową instalację oraz eksploatację. Zasobniki kablowe zazwyczaj stworzone są z wytrzymałych oraz elastycznych materiałów.

 

Oczywiście sposób wykonania może zależeć od konkretnego wyrobu danego producenta, lecz zazwyczaj będzie to nic innego, jak tylko wysokiej jakości trwałe tworzywo sztuczne. Do czego powinniśmy używać tego rodzaju elementów? Otóż jak sama nazwa też wskazuje, zasobniki na kable przeznaczone są do zabudowy w sieciach telekomunikacyjnych. Ich głównym celem jest umieszczenie w nich zapasu kabli światłowodowych, albo innych, które akurat stosujemy. Tego typu ochrona kabli nie kończy się rzecz jasna na światłowodach. Opisywany przedmiot może bowiem z dużym powodzeniem służyć także do stałego łączenia, czy też rozgałęzienia danej instalacji telekomunikacyjnej oraz niskoprądowej. Przy tego typu jednak działaniach, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na poziom napięcia, który tu występuje. Zbyt wysokie napięcie będzie bowiem absolutnie wykluczać używanie takich elementów. Gdy chodzi natomiast o wybór konkretnego modelu, to tutaj bardzo ciężko coś doradzić. W ofercie producentów występuje bowiem tak wiele modeli, ze każdy musi po prostu dobrać coś odpowiedniego pod siebie.

Ochrona kabli – PTS Rabka

Na pewno trzeba zwracać uwagę na to, czy materiał z którego wykonano zasobnik jest solidny i czy stwarza wrażenie wytrzymałego. Jest to ważne, gdyż każdy zasobnik będzie nam służył przecież przez wiele długich lat. Bardzo dobrze jest też, gdy oprócz standardowego tunelu, będzie on posiadał także dodatkowe miejsca na tak zwane mufy. O tym, czym one są dokładniej przeczytać można w innych opracowaniach, zatem tutaj nie będziemy się tym zajmować. Dodajmy też, że oprócz zabezpieczenia kabli, równie istotna jest też taka ochrona rur. Każdy doskonale potrafi wyobrazić sobie przecież to, jak tragiczne w skutkach mogłoby być zaniedbanie tego ważnego elementu. Z tego też powodu do ochrony rur należy używać wyłącznie elementów najwyższej jakości. Nie warto tutaj czynić żadnych oszczędności, ani na sprzęcie, ani też na personelu, który takie zadanie ma do wykonania. Kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości, jak osłonić nasze kable, czy też jakie zabezpieczenie rur zastosować, to polecamy skonsultowanie się z fachowcem, który nam doradzi.

Previous «
Next »